Aktuality

28. duben 2011 10:42

Cábelíci hodlají s Chomutovem odčinit pardubickou porážku

Kucera Miloslav.JPG

Před dvěma zápasy na půdě svých soupeřů (Karlovy Vary a Vltavín) se hráči FK Králův Dvůr (12. místo, 8-6-11, skóre 28:38, 30 bodů) představí opět v domácím prostředí. Důležitý nedělní zápas 25. kola České fotbalové ligy proti Chomutovu (11. místo, 10-1-14, skóre 38:47, 31 bodů) začne tradičně v 17 hodin.
Minulý týden sehráli Cábelíci v ČFL dva zápasy. Ve středečním vloženém utkání 33. kola dokázali svěřenci trenérů Kučery a Porsche přivézt cenné tři body z Hlavice po vítězství 3:1 (branky Sabou 2, Svátek z PK), o víkendu ale v dalším duelu 24. kola na východě Čech už branku vstřelit nedokázali, když podlehli Pardubicím 0:3. Nyní se tedy Cábelíkům postaví do cesty tabulkoví sousedé, kterým mají z podzimu co oplácet. Na severu Čech se 25. září loňského roku totiž zrodil výsledek 2:1 pro domácí a nyní nadešel čas jarní odvety. Severočeši by na poslední dva zápasy nejraději zapomněli, inkasovali v nich osm gólů po venkovních prohrách s Bohemians (1:5) a v Karlových Varech (1:3), navíc nedokázali bodovat ani předtím doma s Pardubicemi (0:1) a ani v Písku (0:2).
„Potřebujeme nyní odčinit to, co jsme zpatlali v Pardubicích, kde bylo prakticky za pět minut po zápase," vrací se zpět k poslednímu zápasu trenér Miloslav Kučera (na snímku). „Ač jsme se na tento zápas pečlivě připravovali, nezvládli jsme ho," dodává. Teď tedy na Cábelíky čeká nedělní reparát. Na podzim v Chomutově jsme rozhodně nebyli horším týmem, ale nakonec jsme prohráli penaltovým gólem už v nastaveném čase," vybavuje si kouč první duel se Severočechy, v němž o výsledku rozhodl faul Cábelíků v 93. minutě utkání! „Do nedělního zápasu musíme dát opět maximum, chceme vyhrát a hlavně potřebujeme vyhrát," vidí před samotným výkopem jako jediné možné východisko duelu, který bude navíc i soubojem o pomyslných šest bodů. „Soupeř sbírá body hlavně na svém stadionu a venku prohrává. Teď navíc nebodoval čtyři kola po sobě, tak doufám, že tuto svoji sérii u nás v neděli protáhne na pět zápasů," uzavřel.