Aktuality

17. květen 2013 10:53

Po divoké podzimní přestřelce v Kunicích je nachystána jarní odveta

FK-nedele.JPG

Jedenáct gólů, na Českou fotbalovou ligu málo vídaná gólová přestřelka. To byl podzimní zápas 11. kola třetí nejvyšší české fotbalové soutěže před kulisou 250 diváků, který se odehrál 20. října v Kunicích. Cábelíci v něm stačili do přestávky vstřelit dva góly (Paprčiak a Šilhan), jenže domácí dali o gól navíc a do kabin po prvním poločasu odcházeli s těsným vedením 3:2. Ani po změně stran střelcům v mlze prach nezvlhnul, domácí odskočili až do vedení 5:2, jenže poté Paprčiak dalšími dvěma góly zkompletoval svůj hattrick a bylo opět zaděláno na drama. To však Kunice rázně odmítly, v posledních třech minutách přidaly další dvě branky a zrodil se tak „divoký" výsledek 7:4.
V neděli stojí před Cábelíky (12. místo, 10-5-14, skóre 49:54, 35 bodů) jasný úkol - pokusit se jednak soupeři porážku oplatit a zároveň si připsat do tabulky „pro klid" důležité body... Po vítězství 2:0 v České Lípě FK Králův Dvůr zaváhal v Horních Měcholupech (prohra 0:1) a nadále nemá jistotu účasti v ČFL pro příští sezónu.
FK Kunice (3. místo, 17-4-7, skóre 55:35, 55 bodů) se v současné době vyhřívá v popředí tabulky a navíc má jeden domácí zápas k dobru (29.5. - Roudnice nad Labem).
„Takový zápas, jaký jsme sehráli na podzim v Kunicích, se hraje jednou za uherský rok a pokud padne jedenáct gólů i tentokrát, budu spokojen. Pakliže ovšem vyhrajeme,"
usmívá se Miloslav Kučera a pokračuje. „Soupeř má kvalitní kádr, potřebné zázemí a prostředky, a tak není divu, že je tam, kde je. S odloženým zápasem, dá se říci, je vlastně první. Navíc farmářské spojení s pražskou Duklou mu rovněž funguje," dodává trenér Cábelíků, který má pro nedělní odvetu kádr takřka pohromadě a trápí ho jen natažený sval Mikluščáka a Vosýnkův naražený nos. „Uvidíme na tréninku, zda to půjde nebo ne," tajně doufá a plně si uvědomuje, že jeho mužstvo ještě není zdaleka zachráněno. „Myslím, že k záchraně bude stačit třiačtyřicet bodů. Pozorně sledujeme vývoj o soutěž výš a uvidíme, zda se Opava zachrání nebo ne. Pak to u nás bude o stupínek snazší...", uzavřel králodvorský kouč s jasným přáním. „Snad to všechno dobře dopadne!"
Soupeř z okresu Praha - východ naposledy prohrál před solidní návštěvou půl tisícovky diváků v Praze s Loko Vltavín v boji o čelo tabulky těsně 0:1. Jak se mu tedy povede po šedesátikilometrové cestě v králodvorské odvetě?
Přijďte opět povzbudit Cábelíky v boji o důležité body!