Aktuality

23. říjen 2013 10:01

Turnaj zakončilo nádherné, ale také kruté finále...

P1000519.JPG

Včera v králodvorské sportovní hale odstartoval seriál školních florbalových turnajů. Hrálo se oblastní kolo v pořadí již sedmého ročníku florbalového turnaje středočeských základních škol. Účast v něm potvrdilo celkem šest škol, které se nejprve střetly ve dvou základních tříčlenných skupinách, poté následovaly semifinálové zápasy a nakonec duely o konečné umístění. Pořadatelem turnaje byl Středočeský kraj - Odbor školství, mládeže a sportu ve spolupráci s Městským úřadem Králův Dvůr.
Přestože samotný turnaj svojí kvalitou rozhodně minulé ročníky v této kategorii nijak nepřevyšoval, během hracího dne ale došlo také na zápasy, které doslova zvedaly diváky ze sedadel a byly velkou prověrkou srdečních a nervových systémů trenérů resp. učitelů a učitelek.
Ve skupině „A" si nejprve Králův Dvůr bez větších problémů poradil se Zdicemi, ve skupině „B" zdolaly zase Počaply celkem snadno Hořovice. Králodvorští ale nezvládli druhé utkání s Cerhovicemi, přestože ještě necelé dvě minuty před koncem vedli 5:4. Nakonec se z výhry 6:5 radoval jejich soupeř! Úvodní duel Hýskova byl v prvním poločasu poznamenán jeho velkým množstvím neproměněných šancí a navíc i obrovskou dávkou smůly, a tak vítězství po obrátce nakonec slavily Počaply. Ve třetím utkání skupiny "A" hrozila jen teoretická varianta, že by Králodvorští nepostoupili dál, ale to se nestalo... Cerhovice s přehledem porazily Zdice a svoji skupinu vyhrály. Poslední zápas ve skupině „B" byl přímým soubojem o postup do semifinále. Hýskovu v něm stačila remíza, ale duel proti Hořovicím dokázal nakonec i těsně vyhrát...
Hýskovští po čtvrthodinové pauze museli na plochu znovu a bylo vidět, že sil nemají nazbyt. Cerhovice proti Hýskovu v pohodě dokráčely k dalšímu vítězství a staly se prvním finalistou. A připraven byl do té doby nejdramatičtější a také nejsvižnější zápas, derby mezi místními králodvorskými školami. Bouřlivá atmosféra byla na straně sousední ZŠ a její žáci dokázali své vrstevníky z Počapel porazit, i když je postup do finále stál hodně sil... Následoval duel o konečné páté místo a jediný gól v utkání rozhodl o tom, že lepší konečnou pozici v turnaji před Hořovicemi získaly Zdice.
A poslední dva zápasy už byly opravdu jen pro silné povahy. Poražení semifinalisté z Hýskova a Počapel si to nejprve rozdali o bronz. Už se mohlo zdát, že Hýskov dobře rozehraný zápas udrží, ale Počaply svým finišem vyrovnaly a vynutily si penaltový rozstřel. A v něm se štěstí přiklonilo právě na jejich stranu!
A jestli měl mít turnaj i nadále „na infarkt" zaděláno, to záhy potvrdilo samotné finále. Kdo neviděl, těžko uvěří. Poslední zápas dne ukázal, jak je sport nevyzpytatelný, krásný a krutý zároveň...

Favoritem finále byli domácí hráči z Králova Dvora. Cerhovice přijely do sportovní haly totiž pouze s 8 (!) hráči včetně brankáře, hrály jednoduše, účelně a jejich bojovná a jednoduchá hra slavila doposud nejen úspěch, ale především obdiv. Mohlo se zdát, že hlavní roli tak ve finále budou od začátku hrát především fyzické síly, ale nestalo se. První poločas dokázali heroicky bojující hráči z Hořovicka vyhrát 4:0 a v tu chvíli nevěřil ze zaplněných tribun v obrat asi nikdo. Ještě šest minut před koncem Králův Dvůr stále prohrával o čtyři góly, ale dřel, i když mu čas neúprosně ubíhal a svého soupeře začal přehrávat. Cerhovice si pro načerpání posledních zbytků sil, už jen za jednobrankového vedení, vzaly dokonce oddechový čas a jejich úzký kádr stále doufal v senzační triumf. Ten se mu rozplynul po vyrovnávací brance v poslední minutě a nakonec i v penaltovém rozstřelu. Na jedné straně tak zavládla nezkrotná radost, na straně druhé se torzu hráčů v červených dresech draly do očí slzy... Neskutečné finále skončilo, zbývá rozdat překrásné poháry a diplomy. Spolu s nimi dostal vítězný tým přihlášku do krajského finále v Benešově, které se hraje 7. listopadu. Budeme držet palce!

VÝSLEDKY:
Skupina A:
Králův Dvůr - Zdice 5:1, - Cerhovice 5:6; Zdice - Cerhovice 0:5.
Pořadí:

1. Cerhovice (skóre 11:5) - 6 b, 2. Králův Dvůr (10:7) - 3 b, 3. Zdice (1:10) - 0 b:
Skupina B:
Počaply - Hořovice 6:0, - Hýskov 4:0; Hořovice - Hýskov 1:2.

Konečné pořadí:

1. místo: ZŠ a MŠ Králův Dvůr (Jungmannova 292) - 17 hráčů, 2. místo: ZŠ a MŠ Cerhovice (Na Dražkách 217) - 8 hráčů, 3. místo: ZŠ a MŠ Králův Dvůr - Počaply (Tyršova 136) - 17 hráčů, 4. místo: ZŠ Hýskov (Školní 112) - 13 hráčů, 5. místo:  ZŠ Zdice (Komenského 72) - 16 hráčů, 6. místo:  1. ZŠ Hořovice  (Komenského 1245) - 10 hráčů.
Všechna utkání s náležitým citem a přehledem odřídila bratrská dvojice Tomáš Pokorný - Jaroslav Pokorný.