Kalendář akcí

« Červenec 2021 »
PoÚtStČtSoNe
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Reklama

Anketa

Naši partneři

Aktuality

06. červen 2014 12:37

Za dveřmi poslední ZUMBA s Janou Uhlířovou ve sportovní hale

ZUMBA-Jana.jpg

Psal se osmnáctý duben roku 2010 a do programu florbalových tréninků a turnajů v králodvorské sportovní hale se „prodrala" v tu dobu žhavá novinka, která uchvátila na řadě míst České republiky především ženy, bez rozdílu věku...
Zumba v Králově Dvoře pod vedením lektorky Jany Uhlířové zdomácněla a po více než čtyři roky se zejména pondělky staly pro cvičící ženy pravidelným „ventilem" od všedních starostí, povinností a stresů.
Blonďatá cvičitelka aerobiku zanechala ve sportovní hale nesmazatelnou stopu a protože se přiblížil neočekávaný konec rytmického a oblíbeného cvičení pod jejím vedením, položili jsme Janě Uhlířové před její poslední lekcí v Králově Dvoře několik otázek.

Zumba s Janou Uhlířovou končí...

Dlouhé čtyři roky a ještě „kousek" jste se v Králově Dvoře starala především o zábavu pro ženy. Můžete prozradit, kam teď míří Vaše kroky?
Moje kroky míří do Anglie, konkrétně na sever do Newcastlu. Tam, doufám, budu v kariéře fitness instruktorky pokračovat.
Když jste v dubnu roku 2010 poprvé pozvala sportovní veřejnost, měla jste obavy, aby se v Králově Dvoře Zumba, jak se říká, chytla?
O Zumbu jako takovou jsem obavy neměla. Předtím se v jiných zemích potvrdilo, že jde opravdu o fenomén. Co mě ovšem překvapilo, a to v dobrém slova smyslu, je, že se Zumba drží jako vedoucí fitness styl tak dlouho.
Zpestřením cvičebních hodin v hale byly letní prázdninové lekce na umělce. Byly tyto hodiny něčím odlišné od těch pod střechou?
Odlišné byly pouze tím, že jsme měli poměrně početné publikum :) Každopádně šlo o opravdu příjemné zpestření, protože skupinové cvičení na čerstvém vzduchu má ještě lepší atmosféru...
Jak se během těch čtyř let utvářela a formovala cvičební komunita?
Řekla bych, že ze začátku lekci navštívili i klienti, kteří jinak vůbec nesportují. Jen je zajímalo, jak to vypadá, když je to tak úspěšné. Hodně z nich vydrželo docházet pravidelně, ale dříve či později u nich většinou opět převládla jejich přirozenost a oni se vrátili "na gauč". Dnes se nás v Králově Dvoře schází sice méně, ale stále jde o poměrně širokou skupinu sportovních a tanečních nadšenců, je to opravdu příjemná záležitost...
Na které hodiny Zumby budete Vy sama nejraději vzpomínat, utkvěla Vám v paměti nějaké výjimečná lekce?
No tak určitě nikdy nezapomenu hned na první lekci, která trvala devadesát minut. Přišlo přes sto lidí a po první písničce vypověděla službu aparatura. Opravdu bych nečekala, že budu jednou před tolika lidmi zpívat... A nikdo neodešel!
Zpočátku byly Vaše hodiny hojně navštěvované. Postupem času se ale okruh zájemců zúžil. Čím si to vysvětlujete?
Jak jsem již zmínila. Je nás sice dnes méně než v éře prvnotního Zumba šílenství, i tak ale musím říct, že mě neskutečne těší, jak dlouho a na jaké úrovni fungujeme...
Zumba byla před pár lety módním trendem. Myslíte si, že ji sportovní veřejnost a především pak ženy vnímají stále stejně nebo se začala okoukávat
Upřímně, každy styl se jednou okouká... Záleží však na lektorovi, kdy. Já doufám, že své klienty mám stále čím překvapit. A také Zumba jako taková se snaží nezevšednět. Proto každý rok přicházejí nové odnože Zumby. Osobně jsem si letos v Anglii udělala certifikát na Zumba Step a myslím, že to byl chytrý tah a tento styl má určitě ve fitness centrech budoucnost.
Svá cvičení jste provozovala na více místech, kam ve svém žebříčku zařadíte Králův Dvůr?
To je opravdu hodně těžké hodnotit... Každé místo, kde jsem kdy Zumbu provozovala, má svá specifika. V Králově Dvoře Zumbu provozuji prakticky po celou dobu své působnosti. A kdyby u mě nepřišlo na řadu stěhování, ještě bychom zřejmě dlouho v hale cvičili... Z toho můžete usoudit, že k tomu místu mám silnou citovou vazbu...
Jaké je v současné době Vaše největší přání?
Mé soukromé přání je zvládnout ten nastávající životní krok co možná nejlépe. A také si přeji, aby mé budoucí výjezdy do České republiky byly ve znamení kvalitních sportovních akcí, kde se budu setkávat s mými milými klientkami :)
Kdy se bude ve sportovní hale cvičit pod Vaším dohledem naposledy? Máte pro své sportovní publikum připravenu nějakou speciální hudební rozlučku?
Poslední lekce v hale proběhne v pondělí šestnáctého června. Něco jako rozlučku však plánuji již dříve, v neděli osmého června pořádáme v Berouně tříhodinový Zumbathon, po kterém posedíme v místní restauraci. Tam plánuji poděkovat všem klientkám za jejich věrnost a podporu.
A poslední vzkaz před odletem za oceán
Nikdy se nevzdávejte svých snů a uskutečněte vše, čemu vnitřně věříte. Žijte aktivně a užívejte každý den naplno. Mějte se, jak to jde nejlépe a ukažte se někdy na akcích, kterých se v budoucnu budu účastnit... A nezapomeňte mě tam přijít pozdravit ... J

Ptal se a mnoho úspěchů za mořem Janě Uhlířové popřál Petr Milfait

Rychlý kontakt

Sportovní hala Králův Dvůr

Nad Stadionem 250
267 01 Králův Dvůr

telefon: +420 722 455 020 (030)
e-mail: info@hala-kd.cz

Reklama

Rezervace on-line

Využijte náš rezervační systém!

Systém je jednoduchý a intuitivní, registrace je zdarma. Stačí si vybrat sportoviště, zvolit den a čas, a na závěr potvrdit rezervaci.

Předpověď počasí

Reklama

Copyright © 2009 Městská sportoviště Králův Dvůr
Developed by Kinet