Naši partneři

Aktuality

07. leden 2015 10:19

První florbal po Novém roce - přijďte fandit!

Vánoční pohoda se stala minulostí a sportovní hala v Králově Dvoře znovu naplno ožila... Po dalších dvou fotbalových turnajích pro mládež (výsledky turnajů ZDE), které uspořádal o víkendu Okresní fotbalový svaz v Berouně, ke slovu opět přichází také florbal.
V sobotu bude v hale rozehráno sedmé turnajové kolo Regionální ligy mužů (skupina 3). Pořadatelem je domácí rezervní celek T.B.C. Králův Dvůr (4. místo, 6-1-3, skóre 39:37, 19 bodů). Ten zahájí florbalovou sobotu úvodním duelem již v 9 hodin proti Floorball Club Falcon (12. místo, 4-0-6, skóre 61:81, 12 bodů), druhým soupeřem „B" týmu T.B.C. bude od 15 hodin FbŠ Bohemians „C" (8. místo, 5-1-4, skóre 51:51, 16 bodů).
V sobotu se v Králově Dvoře bude hrát celkem šest zápasů a kromě již jmenovaných týmů šestici účastníků doplní ještě Tatran Střešovice „B" - Boys (10. místo - 14 bodů), FbK Olymp Praha (1. místo - 22 bodů) a FBC Pitbulls Kolín (6. místo - 18 bodů).
Pohled do kanadského bodování této soutěže prozradí, že nejúspěšnějším hráčem, který by se měl ve sportovní hale objevit, je Jakub Menhart z pražských Bohemians (7. místo - 22 bodů - 18+4) a duo z Falconu Jakub Ších (8. místo - 22 bodů - 4+18) a Marek Houska (9. místo - 21 bodů - 17+4).
Mezi gólmany se králodvorský Lukáš Mach vyhřívá na čtvrté pozici s průměrem 3,29 inkasované branky na zápas.
V neděli bude na programu nejprve turnajový mládežnický fotbal (pořadatel FAAZ Praha) a večer pak do bojů o ligové body zasáhnou muži „A" T.B.C. Králův Dvůr. Ti si v Národní lize (skupina „západ") vedli v loňském roce skvěle a po zásluze jim tak patří druhá příčka průběžné tabulky (9-3-0-4, skóre 109:94, 33 bodů). V prosinci po venkovní porážce s Kadaní (3:8) následovalo domácí vítězství s FBC Plzeň (8:7 po prodloužení) a na tři body pak tým Milana Karšňáka dosáhl v posledním utkání loňského roku v Jablonci nad Nisou po výhře 7:6 (třetiny 0:0, 2:2, 5:4; branky Križko 2, Sluka 2, Merhout, Kovářík, T. Pokorný)!
Prvním letošním soupeřem „tébécéčka" bude aktuálně desátý celek tabulky FB Hurrican Karlovy Vary (4-3-1-8, skóre 92:95, 19 bodů). Se Západočechy se Králodvorští utkali 15. listopadu loňského roku a v lázeňském městě dokázali zvítězit těsně 6:5 (třetiny 1:0, 1:2, 4:3; branky T. Pokorný 2, Sluka 2, Votava, Križko).
V kanadském bodování se Radek Križko z T.B.C. drží na šesté pozici se ziskem 36 bodů (15+21), mezi gólmany je karlovarský Daniel Körber pátý s úspěšností zásahů 83,23%.
Přijďte povzbudit králodvorské florbalisty. Nedělní utkání má začátek v 18 hodin!